Felnőttoktatási és Szakképzési Intézeti Tanszék

A felnőttképzés és a szakképzés fejlesztése az emberi erőforrás-fejlesztés egyik legfontosabb területe, mely az EU-ban és Magyarországon is prioritást élvez a versenyképesség növelése, a fenntartható fejlődés, a tudás-alapú gazdaság és társadalom kialakulása szempontjából. A tanszék munkájában szempont, hogy az adott szakmai körben olyan korszerű ismereteket legyen képes átadni, amelyek az emberi erőforrás oktatási, képzési tevékenysége szervezésének, tervezésének, fejlesztésének területén dolgozók, irányítók részére szükségesek (Ilyen munkakörök pl. a képző intézmények, iskolák vezetői, közigazgatás minden szintjén a szakképzéssel, felnőttképzéssel kapcsolatos munkakörök, területi humánerőforrás tervezők, vállalati humánerőforrás tervezők, munkaügyi központok vezetői, tanácsadói, emberi erőforrás fejlesztéssel foglalkozó kutatók stb.). Szem előtt tartva az életen át tartó tanulás elvét, a tanszék munkájában a különböző képzési, oktatási rendszereket, valamint azok társadalmi, gazdasági kapcsolatrendszerét kutatja. Megoldásokat keres az életen át tartó tanulás koncepciójának gyakorlati megvalósításaira.

Vezetőség

Vámosi Tamás dr. PhD, intézetigazgató, egyetemi adjunktus

Telefon: +36 72 501500 /22536
Iroda: 406.
Fogadóidő: kedd, 13:00 - 13:45

MEGJELENT!

Vámosi Tamás: Képzés, tudás, munka. A magyar szak- és felnőttképzési rendszer szerepe és funkciója a társadalmi-gazdasági térben a 21. század elején. Új Mandátum, Budapest, 2011, 256 p.

Oktatók, előadók